Jaké roční období vybrat pro svatební den?

Plánujete svatbu? Přemýšlíte nad tím, jaké zvolit roční období pro Váš svatební den? Přečtěte si náš nový článek na toto téma a třeba Vám s rozhodováním pomůžeme.

Roční období souvisí s různými svatebními barvami, které Vám mohou pomoci určit roční období, kdy mít svatbu. Samozřejmě ale celou svatbu neorganizujte jen podle oblíbené barvy. Berte také v potaz vlivy a teplotu počasí.

Svatba jaro a léto
Pokud si Vaši svatbu představujete v hlavní letní sezóně, budete mít o něco snadnější svatební přípravy. O jaké jde? Tak pokud plánujete odhalené svatební šaty nebo vlastně jakékoliv, nemusíte nic řešit, zima Vám nebude. I pro svatební hosty bude výběr svatebního dress code lehčí než v chladných zimních měsících. Dopravu na svatbu také nemusíte řešit, žádné sněhové kalamity Vám do cesty nepřijdou, a naopak si můžete splnit sny příjezdu ženicha a nevěsty např. v cabrioletu, na koni, na lodi atd. Svatební obřad a svatební hostina mohou být naplánovány s klidnou duší ve venkovních prostorech, v přírodě nebo jen pod stanem. Z pohledu organizace je jarní a letní svatba pohodlnější. Také volba svatebních kytic a květinové výzdoby nabízí různorodější možnosti, protože na jaře a v létě roste a kvete mnohem více květin. Svatební venkovní letní párty navíc může trvat až do ranních hodin.

Svatba podzim a zima
Svatba na podzim je obdobná jako v jarních měsících, šaty, místo obřadu a hostiny lze přizpůsobit. Ovšem pokud je Vaším snem svatba v zimě, musíte ji pořádně naplánovat. Svatba v zimě je určitě romantickým a nezapomenutelným zážitkem. U nás na Jitkovském mlýně organizujeme svatby celoročně, takže pokud hledáte ideální místo, nabízí se náš mlýn. Ke svatebním šatům si pro zimní svatbu vyberte i svatební kožíšek, který Vás zahřeje a také teplejší obuv. Na dopravu jak Vaši, tak pro svatební hosty, nechte dostatek času, větší časovou rezervu, kdyby se objevila kalamita na silnicích. Svatební obřad a svatební hostinu zarezervujte ve vnitřních prostorech. Zimní svatba nabízí výhody v podobě svatebního menu, kdy můžete nechat Vašim hostům podávat na přípitek teplé nápoje, jako je svařené víno či grog. Po večeři jako dezert jim můžete nabídnout pečené kaštany, horké maliny či teplý štrůdl s vůní skořice. Netradiční zimní svatbu můžete mít doplněnou dekoracemi ze svíček a prskavek. Svatba v zimě má mimo své kouzlo i mnoho praktických výhod, zejména volné termíny na žádaných svatebních místech, stejně jako u fotografů, moderátorů, kameramanů a oddávajících.

Roční období pro svatbu můžete volit nejen podle počasí, ale také podle barvy, kterou máte Vy i Váš nastávající, rádi. Většinou si snoubenci vybírají jednu hlavní svatební barvu a doplní ji dalšími dvěma nebo třemi barvami, tak aby vše dohromady esteticky ladilo. Dlouhodobě jsou hitem přírodní a zemité barvy, které se spíše doplňují a nejsou tak výrazné. Jde o barvy hnědou, béžovou, nude, bílou, krémovou, pískovou, šedou nebo třeba okrovou.

Termín svatby podle oblíbené barvy:
Jaro – na jaře vládnou čerstvé svěží barvy, jako je hráškově zelená, žlutá, pastelově modrá i meruňková. Pokud máte rádi barevně vyvážené tóny, vyberte si dvě hlavní barvy a zkombinujte je s neutrálními barvami jako je bílá, krémová a šedá.
Léto – to vévodí nejvíce možnostmi barev na svatbě. Mezi ty nejoblíbenější patří bezesporu bílá, růžová, ostře žlutá nebo námořnická modř. Nemusíte se ale omezovat jen na ně. Odvážným barevným kombinacím se meze nekladou.
Podzim - do jaké barvy ladit podzimní svatbu? Můžete zůstat u klasiky a vytvořit ji v odstínech růžové a žluté. Nebo můžete využít nabídky a sladit se s přírodou, která udává zcela jasně tóny červené a zlaté. Vynikající kombinací jsou také švestková, spolu s vínovou a fialovou. Nebo kombinace oranžové a hnědé.
Zima - ideálními barvami pro zimní svatbu jsou bílá, stříbrná, zlatá, světle i tmavě modrá. Tyto barvy se báječně hodí jak pro svatební výzdobu a dekoraci, tak pro samotnou nevěstu a družičky.

Láká Vás svatba u nás na Jitkovském mlýně? Kontaktujte nás na Tel.: 606 227 439.
https://www.jitkovskymlyn.cz/

55.PNG