Podzimní svatba

Jaké jsou výhody a nevýhody podzimní svatby? Jaká je nejvhodnější barevná kombinace? Jaké svatební menu zvolit, pokud plánujete svatbu právě v podzimním období? Přečtěte si náš článek až do konce. Přinášíme Vám pár rad a tipů pro inspiraci.

Výhody a nevýhody podzimní svatby

Podzim je také vhodným obdobím pro uspořádání svatby, ale jako každé roční období má jak své klady, tak i zápory. Podzimní svatba, i když se to nemusí zdát, má mnohem více výhod než nepříjemností. Svatby, které se slaví v létě, jsou krásné. To nikdo nepopírá, ale pravdou je, že je často až příliš horko. Jarní svatby mohou být také hezké, ale na jaře se může objevit ještě chlad, zima a také má mnoho lidí různé alergie. Takže proč neuspořádat svatbu právě na podzim? Podzimní obřady jsou romantické, protože podzim má své kouzlo a speciální barvy, které nikdo nemůže popřít. Kromě toho si můžete pochutnat na speciálním svatební menu se sezónními produkty. Co takhle nahradit knedlíčkovou polévku, polévkou z dýně?

Tip na podzimní svatební menu

Protože v tomto ročním období zapadá slunce již dříve a večery jsou chladnější, možná i vaši svatební hosté budou potřebovat hřejivé menu a teplé nápoje. Podzim nabízí sezónní ovoce a zeleninu, speciální koření a voňavé nápoje na zahřátí.

Jak svatební menu poskládat?

Jako předkrm můžete nechat svým hostům servírovat, na místo šunkové rolky s křenem, třeba husí paštiku s brusinkami a toastem. Polévka také nemusí být klasický hovězí vývar s knedlíčky, ale vhodnou podzimní polévkou bude pro vaše hosty například pravá francouzská cibulačka nebo dýňová polévka se slunečnicovými semínky. Ta udrží hosty v teple, zvláště, pokud máte svatbu plánovanou venku. A jaký by se hodil hlavní chod? Každý je zvyklí na svíčkovou, ale vy můžete všechny překvapit kančí kýtou se šípkovou omáčkou s karlovarským knedlíkem. Jako nápoj ke svatebnímu menu můžete zvolit cinzano nebo martini, ale na podzim bude určitě všem nejvíce chutnat portské.

Svatební dort, který budete nabízet hostům po svatebním menu jako dezert, bude vhodné volit také v podzimních barvách, jako je hnědá, žlutá, oranžová a červená. Dort může být ozdoben lístky, větvičkami nebo lesními plody. Ve „sweet baru" pak můžete svým hostům nabídnout jablečný či dýňový koláč, perník, mrkvový dort nebo třeba pečené kaštany. K nápojům začleňte i mošt, punč nebo svařák.

Vhodná barva dekorace na podzimní svatbu

Podzimní období nabízí pestré a bohaté barvy. Pokud nemáte zrovna chuť využít na dekorace oranžové tóny, proč nepřidat nádech dalších odstínů barev z přírody? Co třeba béžová, moderní „nude" nebo vínová či smaragdově zelená? Do jakékoliv barevné palety lze vnést drobné vylepšení, aby zahrnovala veškerý luxus podzimu a vzdala hold tomuto nádhernému období roku. Všechny zmíněné barvy lze doplnit například ještě zlatou, jako třeba zlaté příbory a drobné dekorace, které vytvoří honosný vzhled vaší svatby.

Podzimní svatba uvnitř nebo venku?

Když přemýšlíte o výběru místa pro podzimní svatbu, může být těžké se rozhodnout, zda je venkovní obřad šťastná volba. Je třeba zvážit nevyzpytatelné počasí. Odvážným párům ale venkovní svatba umožní využít krásu podzimní přírody. Jakmile se rozhodnete, která varianta, zda uvnitř nebo venku, je pro vás ta pravá, ovlivní to výběr svatebního místa.

Venkovní podzimní svatba pro dobrodružné páry. Mějte na paměti, že pokud jste zvolili svatbu na podzim, a ještě k tomu venku, budou se hodit venkovní stany s vyhříváním, deky na přikrytí pro všechny hosty a dostatek horkých nápojů.
Vnitřní podzimní svatba pro pohodu a komfort. Svatební obřad ve vnitřních prostorech je jakousi jistotou, že svatba proběhne za jakéhokoliv počasí a bude i dostatek tepla pro svatebčany. Ovšem vnitřní prostory budou vyžadovat více dekorací, aby bylo dosaženo požadované a vysněné atmosféry.

Oblečení na podzimní svatbu

I na podzimní svatbu musí být oblečení samozřejmě slavností. Nevěsta může své šaty ozdobit vhodným malým, bílým kožíškem, štolou a rukavičkami. Ženich si může svůj outfit doplnit například podzimní šálou, vlněným kabátem nebo podzimními barevnými ponožkami.

Svatební podzimní dekorace

K podzimním svatebním dekoracím neodmyslitelně patří lucerny, svíčky, šišky, listy a lístky, ořechy, ornamenty s tématikou podzimu nebo podzimní ovoce a zelenina. Podzimní svatbu můžete orientovat do dřevěného či rustikálního stylu. Jaké květiny zvolit na svatební stůl a pro nevěstu? Nic nezkazíte, pokud zvolíte růže či tulipány, vhodné jsou ale i slunečnice, lilie či chryzantémy.

Plánujete svatbu na podzim? Rezervujte si svůj svatební termín právě u nás na Jitkovském mlýně.
Dostupné svatební termíny:
https://www.jitkovskymlyn.cz/terminy-svateb/

Rezervace:
+420 721 384 375 Hana Vančurová
Kontaktovat nás můžete také na e-mail:

https://www.jitkovskymlyn.cz/

245532457-4241488965960528-7252897359891030159-n.jpg