Pěší turistika

Vysočina nabízí lesy, řeky, kopce, a především turistické stezky. Klub českých turistů pro vás vyznačil cesty, které stojí za to projít a díky značení se nikdy neztratíte. Poznete tak Vysočinu detailně přímo ze stezky.

Tipy na trasy od nás

  • Údolí Doubravky – přírodní rezervace (Bílek – Chotěboř)
  • Ranská jezírka
  • Ranské Bledule
  • Veselý kopec u Hlinska (skansen lidových staveb)
  • Sochy Michala Olšiaka v okolí Žďáru nad Sázavou

 

Tipy na výlety

  • Jihlavská ZOO, 51 km

http://www.zoojihlava.cz

Určitě nepropásněte příležitost vidět jednu z nejkrásnějších ZOO v České republice.
ZOO Jihlava, rozdělená do pěti kontinentů, se nachází v malebném údolí řeky Jihlávky, v bezprostřední blízkosti centra města (asi 10 minut pěší chůze). K vidění je zde téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených. Zvířata jsou umístěna v zajímavých expozicích - africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická hacienda Escondido, pavilon šelem, Australská farma či Africká savana a mnohé další. 

  • Strašidelné Bludiště Jihlava, 51 km

http://www.strasidelnebludiste.cz

Přijďte se trochu bát, hodně se smát, bavit se a poznávat. Čekají na Vás strašidla, pohádkové postavy, hrdinové z oblíbených filmů i dinosauři. Určitě si nezapomeňte vzít fotoaparát.
Fotky například se Shrekem, Spidermanem, Fantomasem nebo na unikátní 3D malbě s dinosaury jistě nepořídíte každý den.

  • Peklo Čertovina u Hlinska, 24 km

Chcete se dozvědět více o „Pekle"? Pak čtěte dál! V lesích na Čertovině u Hlinska vyrostlo unikátní zábavní centrum PEKLO. Čertovinské peklo je jediné svého druhu nejen v naší republice, ale i v celé Evropě. Zdejší pekelné království se totiž rozkládá celkem na pěti patrech. Do hlubin země sahá dvanáct metrů, k nebesům míří osmi metry. Pod jednou střechou zde mohou návštěvníci zažít, ochutnat, vyzkoušet a spatřit opravdu mnoho. V celém interiéru vynikne skvělá práce českých řezbářů, truhlářů, kovářů i zedníků, na jejichž rukou peklo vyrostlo a díky níž je tak jedinečné a nenapodobitelné.

http://www.peklocertovina.cz