Únava a vyčerpání? Máme pro Vás tipy, jak vše zvládnout!

Každý z nás je jiný a také každý z nás jinak snáší celou situaci s COVID, nastavená opatření, omezení, zákazy a nařízení. Jak jste na tom Vy? Jste už ze všeho unavení? Pracujete z domova a už Vás to vyčerpává? Přemýšlíte a těšíte se, kam pojedete na dovolenou až se opatření rozvolní? Máme pro Vás pár tipů, jak vše zvládnout s přehledem, úspěchem a dobrou náladou. Přečtěte si celý náš článek.

Efektivní práce z domova:
a) Ráno vstávejte, tak jak jste zvyklí vstávat běžně do práce. Ve stejný čas.
b) Protáhněte se, dejte si 10 minut ranní jógy nebo si lehce zacvičte, dejte si sprchu a dobrou snídani.
c) Proveďte osobní hygienu, naličte se, učešte se a převlékněte do slušného oblečení.
d) Hurá k počítači. Při práci si dávejte cca po 1 hodině přestávku.
e) Nezapomínejte dodržovat pitný režim, větrat a mít dostatek světla v místnosti.
f) Optimalizujte čas pro jiné činnosti, než je práce, např. vaření, praní, žehlení, úklid atd.
g) Dodržte obědovou pauzu, obědvejte v jiné místnosti, než pracujete.
h) Komunikujte s kolegy po telefonu, skype atd. a dodržte pracovní dobu. Vypněte počítač při konci pracovní doby.
i) Udává se, že zdravý člověk by měl denně ujít 10.000 kroků. Tak nezapomeňte na zdravotní procházku, pohyb a sport.
j) Na každý den si plánujte alespoň jednu věc, na kterou se těšíte a něco, co Vám obzvláštní den a přinese dobrou náladu a pozitivní myšlení.
A co Vy? Pracujete z domova a dodržujete tyto zásady? Baví Vás ještě home office?

Co zaručeně pomáhá na únavu a vyčerpání:
a) Spánek – vyspěte se pořádně! Dostatek spánku je klíčový pro udržení energie a svěžesti po celý den.
b) Relax – snažte se odbourat stres. Každý odpočívá jinak, můžete si jít zaběhat, pustit si hudbu, přečíst si knížku, jít do přírody, dát si horkou vanu nebo třeba upéct dobrý sladký dort.
c) Zdravé jídlo – ovoce a zelenina mají příznivé účinky na dobrou náladu. Nepřejídejte se. Pokud máte nadváhu, snažte se zhubnout. Vyhněte se tučným a těžkým pokrmům. Občas si dejte sladkou energetickou nebo proteinovou tyčku.
d) Dostatek vody – hodně pijte a hlavně vodu, omezte kávu a kofein. Vyhněte se přeslazeným nápojům. Alkohol jen výjimečně a jen jedna sklenka pro lepší spánek. Zkuste během dne zařadit zdravé bylinkové čaje.
e) Dostatek vitamínů – má vaše tělo vše co potřebuje pro zdravé fungování? Pokud tělo nemá odkud brát, přidejte mu vitamíny. Pro snížení únavy se doporučují vitamíny B, multivitamin a vitamín C.
f) Pohyb – procházka v přírodě na čerstvém vzduchu zaručeně přispěje k lepšímu dni. Sport, posilování, jízda na kole a běh jsou našimi dalšími tipy.
Jak si navozujete pohodu Vy?

Pro pozitivní myšlení pomáhá i plánování, a to třeba plánování dovolené. Pokud preferujete dovolenou v ČR, můžete si už nyní zarezervovat termín na Jitkovském mlýně www.jitkovskymlyn.cz
Aktuálně přikládáme i možnost ubytování na Jitkovském mlýně v současné situaci. Pokud se potřebujete ubytovat z důvodu pracovní cesty, k výkonu zaměstnání, k povolání nebo z podnikatelské či jiné obdobné činnosti – kontaktujte nás, Tel.: 606 227 439. Ubytování na Jitkovském mlýně můžete využít i v případě, pokud jedete do zdravotního zařízení nebo na lékařský zákrok. Volejte: 606 227 439. www.jitkovskymlyn.cz

unava-clanek-foto.PNG