Ubytování na Vysočině - dovolená v ČR

Kraj Vysočina je samosprávný kraj v České republice ležící na pomezí Čech a Moravy. Je složen ze tří okresů bývalého Jihomoravského kraje, okresu Havlíčkův Brod z bývalého Východočeského kraje a okresu Pelhřimov z bývalého Jihočeského kraje. Co všechno nabízí ubytování na Vysočině? Na co se můžete těšit?

Poznejte krásy čisté Vysočiny. Sbalte rodinu a vyrazte na dovolenou v ČR! Pokud máte rádi památky, Kraj Vysočina nabízí mnoho památek zapsaných v UNESCO. Navštívit můžete baziliky, poutní kostely, státní zámky, muzea či historická jádra měst.

mapa-vysocina.PNG

Pokud jste turisticky založení, nabízí Vysočina i zajímavé turistické cíle! Jde například o pěší či cyklovýlety na hrady a zámky. Zasportujete si, a navíc budete mít jedinečný zážitek z pohledu na kus historie. Sportu se na Vysočině meze nekladou. Pokud vyrazíte na kolo, můžete se vydat po cyklostezkách, které jsou výborně značené. Kdo raději pěšky, Vysočina zahrnuje i pěší výlety. Vydat se můžete do přírody do skal. Cílem vašeho výletu může být i bazén či aquapark, lázně, lanové centrum, lezecké centrum, Outdoor resort, stezky na kolečkové brusle, panský dvůr, golfové hřiště, jízda na koních nebo rybaření.

Vyhledáváte přírodu a rozhledny? I Vám, nadšencům do přírody poskytne Vysočina krásné výlety. Hledáte místa, kde se spojuje příroda a lidské aktivity? Tak to určitě musíte navštívit CHKO Žďárské Vrchy. Na Vysočině objevíte různé naučné stezky, národní přírodní památky, potoky, přírodní rezervace, geoparky, louky a rozhledny.

Hodláte spíš vyrazit za kulturou? Ano, i pro Vás je dovolená na Vysočině, tím správným místem. Co třeba navštívit galerii výtvarného umění? Nebo se můžete vydat do horáckého muzea, muzea nové generace, muzea Vysočina, do největšího muzea autíček, navštívit skanzeny a statky nebo Horácké Divadlo či hasičské muzeum.
A jaké města na Vysočině můžete navštívit? Doporučíme Vám některé z mnoha: Chotěboř, Havlíčkův Brod, Telč, Humpolec, Jihlava, Moravské Budějovice, Třebíč nebo Žďár nad Sázavou.

Jste milovníci jídla a pití? Ano, existuje i gatroturistika. Vydejte se po cestě za ochutnáváním místních tradičních jídel. Cestou na Vysočinu můžete ochutnat jihlavskou kyselku, mrkvance z polné, bítešskou paštiku anebo nadýchaný čerstvý chléb z Vysočiny, sýry, uzeniny a klobásy. Určitě Vám bude všude chutnat. Pro pivaře, po cestě, naleznete několik pivovarů. Pivovar Dalešice je známý z filmu Postřižiny, jeho dalešická 11 Vám určitě zachutná. Pak třeba Pivovar Chotěboř a rodinný pivovar Bernard v Jihlavě.

Koho by zajímali zvířátka a agroturistika, může navštívit biofarmu Sasov, V Bystřici nad Pernštejnem zase centrum EDEN, Ekofarmu Ctiboř, farmu Bohuslavice nebo kozí farmu Ratibořice.
V zimním období nabízí Vysočina také mnoho vyžití. Jde třeba o lyžařské areály, běžecké trasy nebo bruslení, ať už na rybnících nebo na stadionech.

jitkovsky-mlyn-k-mape.PNG


Ubytování v přírodě na Vysočině – Jitkovský mlýn – booking.com:

https://www.booking.com/hotel/cz/jitkovsky-mlyn.