Svatební trendy pro rok 2022

Plánování svateb i svatební trendy výrazně ovlivnila pandemie, která v ČR trvala téměř dva roky. Jaké svatební zvyky i přes tuto situaci zůstaly v kurzu, a o které už není takový zájem? Jsou stálice, které si se svatbami spojujeme dlouhodobě a pak jsou trendy, které se každých pár let mění. Pojďme zjistit, co bude hýbat svatebním světem v roce 2022.

Ve svatebních přípravách, toho nejkrásnějšího dne v životě, se zajisté odrazí téměř dvě sezóny svateb, kdy docházelo k odkládání svateb, přesouvání termínů svateb i ke změnám počtu svatebních hostů, kteří se svatby a hostiny mohli účastnit. 

Velké svatby

Rozhodně můžeme očekávat, že s koncem všem opatření v ČR, se zpět vrátí velkolepé svatby i o více než 100 svatebních hostech. Všeho bude dostatek a svatby budou bohaté a nápadité. Z pohledu výzdoby velkých svateb se zpět vrátí hodně květin, zářivých barev i osvětlení. Čekat můžeme maximalistické pojetí designu. Oslavy svateb budou opět probíhat dlouho do noci, spíše do ranních hodin. Nyní se ale vrátíme zpět k tématu tohoto článku. Jaké budou svatební trendy pro rok 2022?

1) Barva svatby pro rok 2022

Pro tento rok, vyhrála barvu roku i barvu svatební sezóny, barva Very Peri. Ta v sobě kombinuje zvonkově modrou, šeříkově fialovou, levandulovou i načervenalé podtóny. Jedná se skutečně o velmi unikátní odstín. Pokud Vás ovšem tato barva neoslovila, určitě nic nezkazíte, pokud zvolíte barvu šedou, krémovou, nude, perlově nafialovělou, blush či jiné zemité tóny, které zůstaly hitem i pro rok 2022.

1.PNG

2) Svatební dekorace pro rok 2022

Maximalismus - je hlavním slovem charakterizujícím letošní svatby. Oblíbené budou hodně zdobené dekorace, velké vícepatrové a detailně zdobené svatební dorty, svatební šaty s mnoha nápaditými detaily, komplikované účesy. Prostor svatební oslavy bude zaplňovat mnoho drobností a květin. Mezi dekorace roku 2022 také patří doplňky z perel a stříbro.

3.PNG

3) Svatební šaty pro nevěstu

I v roce 2022 zůstanou "in" bílé svatební šaty. O tom, jak se vdáváme v dlouhých bílých svatebních šatech s vlečkou a se závojem, sní přeci každá malá holčička. Bílé svatební šaty nevěsty, jsou naším symbolem kultury. V současné době se však začínají objevovat i nevěsty, které chtějí být zajímavější a vybírají si odvážnější modely svatebních šatů. Neumíte si to představit? Tak například, některé nevěsty se oblékají do bílých svatebních kostýmků se sakem a kalhoty, jiné volí dvoudílné svatební šaty ve formě topu a široké princeznovské sukně a některé sáhnou po svatebních šatech klidně v červené, černé nebo fialové barvě. Ono vlastně, fantazii se přeci meze nekladou.

4) Svatební dort

Ještě v loňském roce byl hitem dort z pyramidy z cupcaků nebo naaranžované donuty do tvaru připomínající dort. Pro letošní rok je tomu ale jinak! Zpět přijdou klasické velké svatební dorty, které budou dominovat svatební tabuli. Dort může mít několik pater a mnoho ozdobných detailů. Dort by měl odpovídat stylu celé Vaší svatby.

5.PNG

5) Svatební prsteny

Čím dál oblíbenější jsou místo tradičních snubních prstenů nejrůznější alternativy, zejména ručně vyráběné prsteny atd.

Nyní se zaměříme na svatební zvyky. Jako první si zmíníme pozvánky na svatbu, které většinou rozesílají budoucí ženich s nevěstou. Dříve jsme si nepředstavili jiné než klasické papírové pozvánky na svatbu, které svatebním hostům dorazily domů do poštovní schránky. Pandemie ovšem tuto formu pozvánek změnila. Trendem se staly elektronické svatební pozvánky. Budoucí novomanželé se je zvykli posílat e-mailem nebo zprávou s odkazem na svatební stránku, kde se zobrazí podrobnější informace o svatbě. Výhodou je jak finanční úspora za tisk oznámení, ale také rychlost doručení pozvánek na svatbu a doručení případných svatebních změn přímo hostům.

S pandemií se staly trendem také venkovní svatby. Obřad v přírodě i následná hostina pod širým nebem či v párty stanu nebo v otevřené stodole. Pokud k venkovní svatbě přidáte vhodnou dekoraci, svíčky, lucerny a osvětlení, získáte tak pohádkovou svatbu s romatnickou atmosférou. To vše si můžete dopřát i u nás na Jitkovském mlýně.

Jak je tomu se svatebními dary? Hmotných darů do domácnosti, jako jsou například sady talířů, by mělo na svatbách dál postupně ubývat. Vhodné je tedy novomanželům věnovat peníze, které využijí na další společné manželské cestě.

Na ústupu je také házení nevěstinou kyticí, kterou mají chytat neprovdané mladé ženy. Novomanželé si často vymýšlejí jiné odpolední a večerní aktivity a také začali na svatbě upřednostňovat jen aktivity, které jsou pro obřad a hostinu skutečně důležité. Pomalu se také začíná upouštět od dárků v podobě malé drobnosti na památku od novomanželů pro všechny svatební hosty. Je to další zbytečný výdaj.

2.PNG

Hledáte ideální místo pro romantickou svatbu? Kontaktujte nás.

Jitkovský mlýn
Tel: 606 227 439

Rezervace svateb: https://www.jitkovskymlyn.cz/terminy-svateb/

Rezervace ubytování: https://www.jitkovskymlyn.cz/rezervace/