Podzimní dovolená

Chcete si užít barevnější a pestřejší podzimní dovolenou? Jaké jsou výhody dovolené na podzim? Léto bylo obzvlášť horké a na dlouhé výlety nebylo ani pomyšlení. Nyní, když už horka polevily, je ideální čas na výšlapy, procházky a výlety nebo cyklovýlety, které si užijete. Není potřeba jezdit do zahraničí, když máme v česku tak krásná místa.

Česká republika je skutečně krásná, i když mnohými lidmi podceňovaná. Zatímco za zábavou a odpočinkem vyráží k moři či do jiných zahraničních destinací, zapomínají, kolik úžasných míst najdou právě u nás. Ač je naše země rozlohou spíše menší, můžete v ní objevovat třeba skály, rybníky, lesy, stezky, hory, jezera, vodopády, historii měst i krásná panoramata.

Kam vyrazit na podzim a jak si užít podzimní dovolenou? Právě podzim nabízí výborné podmínky pro aktivní dovolenou. Při nižších teplotách se mnohem lépe sportuje, příjemně se budete cítit také při návštěvě památek. Dny jsou stále ještě dlouhé, takže toho stihnete hodně. Podzimní rána jsou sice již chladnější, ale má to i tak, své kouzlo. Postupně začne opadávat barevné listí ze stromů a podzim předvede svou barevnou rozmanitost. Právě proto, láká podzimní dovolená stále více lidí.
Pokud vám tedy zbývají ještě nějaké dny dovolené, doporučujeme je vybrat právě v období měsíců září, říjen a listopad. Využijte možnosti vidět pestrobarevnou přírodu v době, kdy přechází z léta do zimy. Vyrazte si na dlouhou procházku nebo túru do skal. Vychutnejte si regionální i sezónní speciality. Relaxujte s celou rodinou v půvabném venkovském prostředí. Odpočiňte si v přírodě s manželem či přítelem. Navštivte výstavy, hrady a zámky, restaurace a kulturu. Vyrazte do lesa na houby. Jednoduše řečeno, užívejte si tuto neuvěřitelně romantickou a pestrou roční dobu. Zlatavý podzim je perfektní čas pro dovolenou plnou radosti i kulturních akcí.

Pokud máte volné dny nebo volný víkend, vezměte děti, rodinu či přátele, vyrazte zkoumat nejkrásnější kouty naší domoviny a užijte si krásné podzimní dny.

Tipem pro Vás může být právě návštěva kouzelného místa na Vysočině. Přijeďte k nám na jitkovský mlýn.

mlyn-2020.jpg