Jak zahnat podzimní chmury?

Jak a čím zahnat podzimní chmury? Potřebujete se zbavit splínu? Dopadá na vás únava z práce, máte moc starostí a málo radostí? Nic vás nebaví? Každý den se dozvídáte znepokojující zprávy ohledně situace COVID-19 a tak nějak se vám nejde ani pořádně zasmát? Zažíváte dny, kdy byste raději ani nevstávali a zůstali celý den v posteli? Přinášíme vám několik tipů, jak se z toho dostat. Načerpat energii a být zase v pohodě.

1) Co pro sebe můžete udělat doma?
Náladu vám vylepší spánek, světlo, teplo a klid. Odstartujte svůj návrat do pohody o víkendu nebo ve volném dni, kdy nemusíte do práce. Ráno se vyspěte do kdy budete chtít. Nechte probrat tělo samo od sebe. Nenastavujte si budíka. Po probuzení si do domu pusťte světlo, roztáhněte závěsy nebo žaluzie a usmějte se do nového dne. Doma si zatopte a pokud máte krb, využijte ho a zatopte si v krbu. Teplo vám dodá pocit spokojenosti. Chlad může způsobovat nervozitu. Pokud je vám zima, oblečte si teplý svetr. Osobní hygienu a snídani si dejte v klidu, pusťte si svou oblíbenou hudbu. Snídani obohaťte o zklidňující zelený čaj a zapalte vonné svíčky, vhodné jsou například levandulové. Televizi nezapínejte, ani zprávy si nečtěte. Pro tento den si dejte volno. Protože v tento den nikam spěchat nemusíte, obraťte den naruby a po snídani si zalezte do horké vany. Hlava přijde na jiné myšlenky, dostanete se do dobré nálady, tělo se prohřeje a dostaví se pocit uvolnění.

2) Jak ještě načerpat energii?
Odpoledne je na čase vyrazit ven a načerpat pořádnou dávku vzduchu. Pomocníkem proti únavě a splínu je také pohyb. Naplánujte si sami nebo s rodinou či blízkými dlouhou procházku. Pokud rádi běháte, vyrazte. Pokud máte rádi jiný pohyb, například posilovnu nebo plavání, můžete podniknout to. Uvidíte, že po sportu se budete cítit lépe než před tím. Kdo má v oblibě masáže, v tento den může absolvovat ještě masáž, ať už v relaxačním centru nebo doma od manžela, manželky, přítele či přítelkyně. Naším tipem je například masáž lávovými kameny. Masáž lávovými kameny patří mezi velmi příjemné relaxační techniky, které ozdraví a nabijí nejen vaši mysl, ale i tělo. Navíc uvolňují svaly jak svou vahou, tak i teplem. Kromě toho můžete při masáži použít vonný olej s vůní, kterou máte rádi. Na zahnání chmur se hodí hlavně citrusové vůně, pomeranč, mandarinka nebo citron či skořice. Po masáži nezapomeňte na sklenici osvěžující vody s kapkou citronu.

3) Proč změnit prostředí?
V našem článku jsme si zatím zmínily aktivity, které by mohly napomoci ke zlepšení nálady a dobití baterek u vás doma nebo v okolí domova. Co je ale ještě účinnější, je změna prostředí. Pokud máte možnost vzít si dva nebo tři dny volna, jeďte si odpočinout mimo domov. Změna prostředí má pozitivní účinky na mysl i duševní pohodu a zdraví. Přijdete na jiné myšlenky, zaměstnáte hlavu tím, co si sebou sbalit, jak naplánovat cestu a přemýšlením nad výlety v jiném místě. Ideální pro odpočinek je vybrat si ubytování v přírodě. Kde bude jednak klid a čistý vzduch, ale také možnost vyrazit na krásné procházky do lesa a do přírody nebo mezi skály. Potřebujete už tuhle změnu? Pro odpočinek doporučujeme náš Jitkovský mlýn. Jitkovský mlýn umožňuje celoroční pobyt uprostřed krásné přírody a nadstandardní ubytování je zárukou příjemně stráveného času. Rozlehlý areál mlýna poskytuje dostatek prostoru pro všechny, kteří hledají pohodu, chtějí načerpat energii, užít si klidu na samotě a zrelaxovat v krásném prostředí. Rybník mohou návštěvníci využít pro sportovní rybolov nebo k projížďkám na loďkách. Návštěvníci mohou svůj čas trávit i aktivně různými druhy sportů. Přijeďte k nám strávit báječnou dovolenou nebo i jen pár volných chvilek.

JITKOVSKÝ MLÝN
Kontakt:
Tel.: +420 606 227 439 nebo +420 721 384 375
Email:
Rezervaci ubytování můžete provést také zde: https://www.jitkovskymlyn.cz/rezervace/

vanoce-na-mlyne-jitkovsky-mlyn.jpg