Jak vybrat vhodné ubytování?

Ať už vyrážíte na dovolenou nebo jen na víkendový pobyt není radno podcenit výběr ubytování. I pobyt v tom nejkrásnějším městě nebo na samotě v přírodě si totiž neužijete, pokud se nevyplní vaše představy o ubytování, které jste si objednali. Přečtěte si celý článek, na co si dát pozor a jak vybrat ideální ubytování.

Nikdo z nás by se nechtěl vracet z celodenních výletů do špinavého nebo nevzhledného pokoje. Jen těžko byste si tak opravdu odpočinuli a užili dovolenou na maximum. Jak se tedy nenechat napálit a vybrat si to nejvhodnější ubytování na váš pobyt?

Ideální ubytovací objekt rozhodně nepoznáte jen podle počtu hvězdiček. Hodnocení a klasifikace požadavků u ubytování se často liší. Poradíme vám, čeho si všímat a na co dbát, abyste si vybrali ubytování přímo vám šité na míru.

Čemu tedy věnovat pozornost a dle čeho vybírat?

1) Webové stránky a informace o ubytování
Pokud se vám nějaké ubytování líbí a máte již svůj tip, kam chcete vyrazit, rozhodně nedejte jen na doporučení od přátel. Dané ubytování si vyhledejte na internetu a podívejte se na webové stránky daného zařízení, důkladně prostudujte informace o ubytování a také možnosti, které nabízejí ať už se to týká pokojů, vybavení, stravování nebo dalších aktivit. Pozornost také věnujte reálným fotografiím a obrázkům na daném webu, aby při příjezdu nedošlo ke zklamání.

2) Pokoje
Při zajišťování ubytování si ověřte typ pokoje, velikost, vybavení i počet lůžek. Přemýšlíte nad tím, zda zvolit pokoj nebo apartmán? A jaký je mezi tím rozdíl? Pokoj je standardně vybaven lůžky a sociálním zařízením, jde o jednu místnost. Oproti tomu apartmány mívají více než jednu místnost. Většinou ložnici nebo i dvě ložnice, obývací pokoj s kuchyňským koutem a sociální zařízení.

3) Check in a Check out
Nezapomeňte si zjistit čas, kdy je nejdříve možné se ubytovat a také čas, do kterého je třeba ubytování opustit. Příjezdový čas bývá kolem 14 hodiny odpoledne a čas odjezdu bývá kolem 10 hodiny dopoledne. Některé ubytování nabízí i možnost příjezdu a odjezdu v jiný čas. Vše záleží na domluvě.

4) Co znamená přistýlka?
Většinou se jedná o rozkládací gauč nebo pohovku. Přistýlka bývá umístěna do pokoje za poplatek a je určena spíše pro děti než pro dospělé.

5) Stravování
Při rezervaci ubytování zvažte cenu za stravování a také fakt, zda se vám bude chtít na snídani, oběd i večeři vyrážet někam mimo ubytování? V případě apartmánu zřejmě tento problém řešit nemusíte. Sebou na dovolenou si nakoupíte zásoby jídla a kdykoliv si z nich cokoliv uvaříte. Ovšem pokud budete ubytovaní například v hotelu na pokoji si nic uvařit nelze. Proto doporučujeme, si v případe ubytování v pokoji zvolit navíc alespoň snídani. Nabízí se možnosti i polopenze, která zahrnuje snídani a večeři nebo plná penze, která zahrnuje snídani, oběd i večeři.

6) Aktivitiy ubytování
Když už máte vybrané ubytování ověřte si také další aktivity a možnosti sportů nebo wellness, které dané ubytování nabízí. Často totiž přímo ubytovaným hostům daného zařízení, nabízí ubytování slevy na využití těchto aktivit, jako jsou bazény, wellness, masáže atd.

7) Internet
Pro někoho je důležitým rozhodujícím kritériem u ubytování také možnost připojení na wifi. Tuto informaci si také před zakoupením ubytování zjistěte. Ať pak nejste nemile překvapeni, že si na pokoji nemůžete vyřídit například důležité pracovní maily. U některých ubytování nemají pokrytý celý areál wifi a ubytovaní hosté musí na wifi docházet třeba do hlavní budovy nebo místní restaurace.

8) Recenze a hodnocení
Informačním zdrojem o kvalitách ubytování pro vás mohou být také recenze od hostů, kteří již dané ubytování navštívili před vámi. Na internetu je snadno dohledáte.

9) Poloha ubytování
Polohu ubytování si najdete na mapách. Snadno tak zjistíte, kam z ubytování můžete vyrazit na výlet pěšky nebo zda budete muset využívat auto nebo jinou dopravu na místa, kam se chcete podívat.

10) Ubytování jen pro dospělé
Pokud máte děti, budete rádi, že ubytování nabízí například herní koutek pro děti nebo venkovní hřiště. Obecně řečeno, že děti jsou vítány a ubytování je pro děti přizpůsobené. Jsou ale páry, které si chtějí pobyt užít v klidu a bez smíchu a pláče dětí. Chtějí si vychutnat večerní romantiku atd. V současné době už existují i ubytovací zařízení pouze pro dospělé. Také si lze u daného ubytování zjistit.

Při výběru zvažte všechny parametry a udělejte závěrečný kompromis. Tyto rady vám určitě dopřejí příjemnou a krásnou dovolenou v ideálním ubytování.
www.jitkovskymly.cz

jitkovsky-mlyn-1.jpg