Dovolená v Česku a jak odjet na dovolenou v klidu?

Máte chuť sbalit kufry a vyrazit někam, kde jste ještě nebyli? Doma už jste seděli zavření dostatečně dlouho na to, aby už konečně přišel ten den, kdy sbalíte kufry, jídlo, děti a celou rodinu, nasedne do auta a vyrazíte si užít krásné letní dny někam do přírody nebo někam do neznáma.

Změna prostředí má příznivý vliv na pohodovou náladu. Jak líp utratit peníze než za cestování? Cestování je nejen o poznání krásných míst, ale také hlavně o tom, že strávíte čas s nejbližšími a prožijete mnoho nezapomenutelných zážitků se svou rodinou nebo se svým partnerem, na které můžete vzpomínat celý život.

A proč řešit očkování nebo testy na Covid? Vždyť v České republice je také krásně. Pokud hledáte ubytování v ČR, nabízíme ubytování v nadstandardních apartmánech na Vysočině, konkrétně v obci Jitkov. Zde se nachází i celý areál Jitkovského mlýna. Apartmány jsou plně vybaveny kuchyňskou linkou s dvojplotýnkovým nebo čtyřplotýnkovým vařičem, mikrovlnnou troubou, ledničkou, myčkou, rychlovarnou konvicí, základním nádobím, samostatnou koupelnou s WC, dalším samostatným WC, sprchou nebo vanou, televizí a také wifi připojením po celé budově.
Výhody ubytování v soukromí jsou především v individuální možnosti příjezdu. Jsme schopni vás ubytovat v čase, který vám bude vyhovovat. Máme dostatečný prostor na parkování aut i kol. Nemusíte mít žádný kontakt s ostatními ubytovanými v areálu mlýna. Máte možnost využít naše zážitkové snídaně, které si za příplatek můžete objednat k ubytování. Snídaní vám doručíme k apartmánu v čase, který si předem společně domluvíme. Apartmány jsou nadstandardně vybavené, dostatečně prostorné pro celou vaši rodinu a vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro zamilované páry. Z okna apartmánů budete mít každé ráno výhled na rybník a přírodu. V okolí mlýna jsou louky, lesy, turistické stezky, cyklostezky i krásné památky. Na mlýně si dostatečně odpočinete. Dodržujeme zde noční klid, tak aby každý z ubytovaných hostů měl možnost dostatečné relaxace. Na mlýně je dostatek dalších možných aktivit v podobě procházek, turistiky, výletech na kolech, rybolovu, masáží, kosmetiky či projížďky na loďce. Na dvoře je možné večer využít gril na grilování. Na louce je možnost stanování či hraní badmintonu, petangue a podobných zálib.

S ohledem na situaci s Covid připomínáme, že u nás na Jitkovském mlýně je dovolená bezpečná! Zdraví a bezpečí rodiny každého z nás je vždy na prvním místě. I proto jsou naše apartmány dostatečně uklízeny, čištěny a desinfikovány.

Na závěr přinášíme několik rad k tomu, jak se sbalit a odjet na dovolenou v klidu, bez zbytečných stresů a nervů. Asi hned první rozdíl je v tom, pokud vyrážíte na dovolenou pouze jako pár ve dvou nebo balíte i své malé ratolesti. Sami sebe a partnera asi sbalíte jednoduše, ale pokud berete i děti, může to v někomu vyvolávat paniku z toho, co vše budou na dovolené děti potřebovat. Věříme, že pro mnohé je právě téma plánování, balení a odjezd na dovolenou aktuální téma. Pojďme si tedy jednoduše rozdělit jednotlivé činnosti do 3 oblastí a udělat si stručný harmonogram před odjezdem na dovolenou.

3 oblasti:
Plánování dovolené
Balení potřebných věcí na dovolenou (Oblečení, léky, jídlo atd.)
Odjezd na dovolenou (Den „D")

1) Plánování
Bez plánů se neobejdete? Nebo naopak vůbec nejste plánovací typ? Ať je to tak či tak, my doporučujeme dovolenou vždy, alespoň v rámci možností, naplánovat. Rozhodně vždy, pokud jedete i s dětmi. Plánování vám pomůže vyhnout se na dovolené prekérním situacím a hádkám a také tomu, že nezapomenete půlku důležitých věcí doma. Zkuste si při plánování dovolené sepsat seznam např. do papírového bloku nebo na malý kus papíru. Díky tomu nebudete muset nosit vše v hlavě, ale postupně si budete moci odškrtávat pomyslný seznam věcí a na nic tak nezapomenete.
Tipy, co mít v seznamu:
- Kam jedeme na dovolenou – doklad o rezervaci ubytování, doklad za platbu ubytování/ případně peníze sebou.
- Mít zkontrolované vozidlo (auto) a dostatečně plnou nádrž. Doklady k vozidlu.
- Důležité osobní doklady, jako je občanka, platební karta, kartička od pojištění a peníze.
- Oblečení, boty, hygienické potřeby a léky.
- Nabíječky, elektronika, knížky.
- Hračky, kola, jídlo atd.

2) Balení
Pokud si přípravu alespoň trochu naplánujete, nemusí být pak samotné balení jedno velké pobíhání po bytě či domě. Pokud máte plán, vše jednoduše sbalíte do vašich zavazadel. Na balení si udělejte čas, kdy se vám to hodí a když na to budete mít náladu. S dětmi ideálně v době, kdy spí nebo jsou ve škole či školce. Při balení myslete i na jídlo, které je vhodné umístit zvlášť do menšího zavazadla a nedávat ho do kufru auta, ale ponechat si ho v přední části auta. Svačinu pak dětem můžete rozdat kdykoliv během jízdy, aniž byste museli zastavovat. Při balení svačiny nezapomeňte na vydatné jídlo, čerstvé ovoce a zeleninu, sladkosti a hlavně pití. Konkrétně k nám na Jitkovský mlýn si můžete dovézt pořádnou zásobu jídla. Naše apartmány mají vlastní kuchyni, takže se u nás budete cítit jako doma. U nás si uvaříte vše, na co budete mít právě chuť.

3) Den „D" – odjíždíte!
Pokud jste dočetli náš článek až sem, je vám jasné, že letos se to opravdu povede vše v klidu a bez shonu a vy opravdu odjedete na dovolenou. Seznam věcí, které si na dovolenou chcete sbalit, doporučujeme ještě pročíst před odjezdem, zda opravdu máte vše naložené v autě. Sbalit hlavně celou rodinu a můžete jet. Už máte cestovní horečku? My doufáme, že teď už žádná horečka nehrozí. Hlavně si užijte dovolenou na maximum.

Jitkovský mlýn, Tel.: +420 606 227 439 nebo +420 721 384 375.

https://www.jitkovskymlyn.cz/

dovolena-v-cr-jitkovsky-mlyn-sbalene-auto.PNG