Dovolená na Vysočině

Ještě nevíte, kam v létě na dovolenou? Zkuste Vysočinu! Vysočina se rozprostírá po zvlněných hřbetech Českomoravské vrchoviny v samém středu České republiky. Okouzlí Vás nedotčeným přírodním bohatstvím, čistým životním prostředím i množstvím historických památek. Na Vysočině najdete hned tři města s památkami světového dědictví UNESCO.

Vysočina je nejčistším regionem Česka. Proč? Protože to není jen tak nějaká krajina, kterou projedete při cestě po dálnici. Vysočina je kus Česka, který je ekologicky nejčistší oblastí u nás. Je to kraj, ve kterém se střídají louky, lesy, přírodní i kulturní památky a také moderní ubytování.

Vysočina rozhodně není nudná! Nabízí nepřeberné množství aktivit a má dokonce i vlastní „moře". Máte pocit, že snad špatně čtete? Tak lehká nadsázka to sice je, ale moře Vysočiny se opravdu říká krásnému rybníku Velké Dářko s písečnými plážemi kousíček od Žďáru nad Sázavou.

Nádherná příroda s mnoha turistickými a cyklistickými trasami, překrásný zámek, poutní kostel na Zelené hoře, modelová železnice, ale i středověké podzemí, skanzen, ZOO či koupání v rybníce s písečnými plážemi. To vše nejdete v okruhu 50 kilometrů od žďárského zámku. Proč se tedy plahočit až k moři, když i na Vysočině zažijete úžasné koupání a mnoho aktivit. Dokonce možná i týdenní dovolená Vám bude málo a nestihnete navštívit vše.

V podhůří Žďárských vrchů, na hrázi krásného rybníka se nachází i náš Jitkovský mlýn. Mlýn stojí na samotě nedaleko historických měst Chotěboř a Havlíčkův Brod, která zajisté stojí také za návštěvu. Jitkovský mlýn nabízí ubytování v nadstandardních, luxusních, plně vybavených apartmánech a je zárukou klidné, příjemné dovolené pro relax s velkou možností sportovních aktivit i zábavou pro děti. Pokud toužíte po zážitkové snídani na břehu rybníka a k tomu místo rádia šumění lesa, tak rozhodně volte pro svou dovolenou Vysočinu.

Pár tipů na výlety na dovolené na Vysočině:

Jitkovský mlýn – rybaření, projížďky na loďce, masáže, kosmetika, zážitkové snídaně, dětský venkovní koutek, pečení buřtů, grilování, cyklovýlety a turistika v krásné přírodě.

Zámek Žďár nad Sázavou - v sobě skrývá nejen historickou starobylost, ale také současné moderní multimediální muzeum pro malé i velké, Muzeum nové generace.

Modelové království železnic, Žďár nad Sázavou - jednoho z největších modelových království železnic, ve kterém uvidíte zmenšený model všech regionů Novoměstsko, Žďársko, Bystřicko a Nedvědicko.

Velké Dářko neboli moře Vysočiny - komu by se nechtělo trmácet se až k moři, může navštívit tento rozlehlý rybník, jež místní nazývají mořem Vysočiny. Rozkládá se na rozloze 206 hektarů a je opravdu mimořádný. Má krásné písčité, ale i travnaté pláže, nabízí příslušné služby, a dokonce i autokemp. Zapůjčit si zde můžete loďku či šlapadlo. Kolem rybníka pak vede naučná stezka.

darko.PNG

Výlet do skal - Vrchol Devět skal je nejvyšší vrchol Žďárských vrchů a druhý nejvyšší vrchol celé Českomoravské vrchoviny.

Zříceniny hradů – Ronovec a Sokolovec.

Hrad Perštejn – hrad, kde se natáčela pohádka o šípkové Růžence.

Historické město Havlíčkův Brod a skanzen Veselý kopec.

ZOO Jihlava - prázdniny a návštěva ZOO k sobě bezpochyby patří.

Šikland - komplex zábavních areálů s největší nabídkou služeb a zábavy v České republice.

Pohádková vesnička, Podlesí - v pohádkové vesničce najdete spoustu chaloupek, jako vystřižených ze známých českých pohádek.

Peklo Čertovina, Hlinsko – račte vstoupit a zažijte Luciferovo doupě i s čertovským programem na vlastní kůži.

Středověké podzemí ve Světlé nad Sázavou.

Nové město na Moravě - návštěva multifunkčního sportovního areálu: Vysočina aréna.

Zaujala Vás Vysočina? Pokud ano a chystáte se vyrazit s celou svou rodinou na letní dovolenou právě na Vysočinu, můžete využít našeho ubytování na Jitkovském mlýně. www.jitkovskymlyn.cz Ubytování si můžete zarezervovat přímo na našem webu nebo nás kontaktujte na Tel.: 606 227 439. Těšíme se na Vás.

vysocina.PNG