Aktivity na Jitkovském mlýně

Právě jste si vytvořili rezervaci na dovolenou či vícedenní pobyt u nás na jitkovském mlýně? Už se začínáte těšit a vymýšlíte co vše chcete s Vaší rodinou stihnout? Kam se vyrazit podívat? A jaké jsou vůbec možnosti, co vše navštívit?
Žádné obavy! Kromě nádherného ubytování v apartmánech a dokonale situované polohy mlýna pro Vás máme spoustu typů na aktivity.

Jako první doporučujeme přiobjednat k pobytům na mlýně snídaně. Jde o výjimečný způsob snídaní. Vaše rodina bude určitě mile překvapena, že ihned poté, co vstanete Vám bude do apartmánu dodána bedýnka plná čerstvého ovoce a pečiva, sýry, šunky, džus, mléko, cereálie atd. Nemusíte tak nic chystat, ale pohodlně se s rodinou či přáteli nasnídáte. Myslete na to, že snídaně je základ dne a na dovolené je krásné trávit veškerý čas společně.

snidane.jpg


Náš tip číslo dvě! Mlýnské Spa! Před příjezdem na mlýn nebo i při příjezdu je možné domluvit si chvíli relaxace v podobě masáže. Nabízíme různé druhy. Pro ženy a dívky nabízíme i možnost kosmetiky.

Jste vášniví rybáři? Tip číslo tři je rybolov. Hledáte klid a odpočinek? To vše Vám nabízíme na soukromém rybníku mlýnský. Jedná se o revír pro sportovní rybolov u obce Jitkov v malebné přírodě mezi lesy a loukami. Rybník je o velikosti 1 hektaru. Okolo celého rybníka jsou široké travnaté břehy, které zajišťují pohodlí rybářů. Rybník je velmi dobře zarybněn. Hlavní obsádku tvoří kapři, štiky, amuři, cejni a karasi. Rybník je pravidelně dosazován novými rybami. Rybník je vhodný jak pro zkušené rybáře, tak i pro širokou veřejnost a příležitostné rybáře, kteří se dostanou k vodě třeba jen několikrát do roka a chtějí si tento čas náležitě užít. Pro rybolov na našem rybníku není nutná svazová povolenka, každý rybář však musí dodržovat rybářský řád revíru. Chytá se systémem „chyť a pusť" s možností zakoupit úlovky za zvýhodněnou cenu. Na rybníku je 7 chytacích míst tak, aby se zachovala klidná atmosféra místa a mohli jste si vychutnat rybolov.

a8.jpg


Přivezli jste si na Jitkovský mlýn kola? Chválíme. Vysočina nabízí opravdu dobré trasy pro rekreační i náročně cyklisty. Pořádné kopce, krásná příroda a cyklistické stezky čekají na Vaše odhodlání a poskytují ty „nejkolovatější" zážitky. V apartmánech naleznete mapy s cyklotrasami.


Např. Cyklotrasa 4156 - prochází okolím mlýna. Právě tato cyklotrasa navazuje na stezky v chráněné krajinné oblasti "Žďárské vrchy".
Trasa: Jitkov 4156 - Havlíčkova Borová 4122 – Ranská Jezírka – Staré Ransko – Nové Ransko – Slavětín - Oudoleň – Jitkov. Tato trasa je dlouhá 24 Km.


Další cyklotrasy naleznete na:

http://www.jitkovskymlyn.cz/zabava-a-relaxace/cyklistika-a-cykloturistika/

 

Výlety a pěší turistika. Chcete se dozvědět více o „Pekle"? Pak čtěte dál! V lesích na Čertovině u Hlinska vyrostlo unikátní zábavní centrum PEKLO. Čertovinské peklo je jediné svého druhu nejen v naší republice, ale i v celé Evropě. Zdejší pekelné království se totiž rozkládá celkem na pěti patrech.

http://www.peklocertovina.cz


Pro ty, kteří se rádi prochází v přírodě, navrhujeme výlet do skal. Vrchol Devět skal je nejvyšší vrchol Žďárských vrchů a druhý nejvyšší vrchol celé Českomoravské vrchoviny. V roce 1976 byl vyhlášen přírodní památkou.

https://devet-skal.ceskehory.cz/


Dalším výletem, pro ty, kteří ještě nebyli v Novém Městě na Moravě je návštěva multifunkčního sportovního areálu: Vysočina aréna.


https://www.vysocina-arena.cz


Pro rodiny s dětmi doporučujeme navštívit pohádkovou vesničku Podlesíčko.


http://www.pohadkova-vesnicka.cz/


V blízkosti Jitkovského mlýna se také nachází Havlíčkův Brod. Udělejte si tam výlet. V Havlíčkově Brodě mají opravdu krásné náměstí. A pokud by vás snad přepadl hlad, doporučujeme navštívit restauraci:


https://www.restu.cz/golden-sun/


Můžete ochutnat vynikající čínská jídla nebo třeba sushi.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Jitkovský mlýn, tel.: 606 227 439

Jitkovský mlýn